Архітектура /

Фасадні матеріали

№1. ФАСАДНА ШТУКАТУРКА
Декоративна штукатурка — найпопулярніший і простий спосіб прикрасити і захистити свій будинок. На ринку сьогодні представлена маса штукатурних складів, які значно відрізняються за основними властивостями і типу одержуваної поверхні. Знайти відповідний матеріал можна практично для будь-якого типу стін перекриття.
ПЕРЕВАГИ:
— естетичність. Вибір штукатурних складів величезний, тому підібрати той, який буде максимально відповідати уявленням про екстер’єр будинку, нескладно. До того ж, штукатурку можна забарвити в будь-який колір;
— водостійкість. Матеріал не вбирає і не пропускає вологу;
стійкість до перепадів температур. Всі види штукатурок добре переносять перепади температур, морози і спеку, а також стійкі до впливу прямих сонячних променів;
— відмінні тепло- і звукоізоляційні властивості;
— паропроникність. Через шар штукатурки зайва волога з дому зможе спокійно проходити;
— непогана міцність і здатність витримувати деякі механічні пошкодження, якщо монтаж був здійснений за всіма правилами;
— простота монтажу. З нанесенням штукатурки зможе впоратися практично кожен, маючи мінімальну підготовку і велике бажання.
Більш того, ніякого дорогого устаткування не знадобиться. Проте, процес забере багато часу і сил;
— невисока ціна. Найпростіші штукатурні склади коштують недорого, хоча деякі ексклюзивні види змусять витратитися.
НЕДОЛІКИ:
— можлива поява тріщин;
— відшаровування шару штукатурки;
— поява плям на поверхні.
Всі ці недоліки — причина помилок при монтажі. Якщо відповідально підійти до оштукатурення фасаду, то ризик зіткнутися з подібними проблемами значно зменшується.
Залежно від складу штукатурка може мати трохи відрізняються властивості. Найчастіше використовуються такі види:
— мінеральна;
— акрилова;
— силікатна;
— силіконова.


Мінеральна штукатурка.
Це найбільш доступний, а тому і найпоширеніший, штукатурний склад. Крім низької ціни, матеріал може похвалитися широкою гамою кольорів, відмінною стійкістю до сонячних променів і розвитку мікроорганізмів.
Мінеральна штукатурка не горить, тому її можна використовувати в тих випадках, коли в якості утеплювача застосовується легкозаймистий матеріал. Поєднується з будь-якими будівельними та теплоізоляційними матеріалами.
Головні недолік — низький ступінь еластичності, що може стати великою проблемою при усадці будинку. Підсумок — поява численних тріщин, тому для тільки зведених будинків такий варіант обробки мало підходить. Середня тривалість служби матеріалу — 12-16 років.
Акрилова штукатурка.
Такий склад позбавлений головного недоліку мінеральної штукатурки — він еластичний, тому навіть при усадці будинку на ньому не з’являться тріщини. Плюс до всього, акрилова штукатурка має більш високу довговічність (до 18 років), стійка до морозу і вологи, але обійдеться трохи дорожче мінеральної.
Часто акрилову штукатурку використовують разом з утеплювачем з пінопласту. До недоліків також варто віднести горючість матеріалу, тому використовувати його, наприклад, з мінеральною ватою не можна.
Поверхня добре притягує пил, а ось помити її непросто, тому фасад зажадає або постійного ретельного догляду, або швидко втратить свій первинний зовнішній вигляд.

Силіконова штукатурка.
У силіконової штукатурки практично немає недоліків, якщо не враховувати ціну. Це довговічний матеріал, який прослужить кілька десятків років. Він дуже ізносостокій, паропроницаемий, вологостійкий, негорючий, може бути використаний з будь-якими типами утеплювачів. Така штукатурка практично не забруднюється і легко самоочищається, не вбирає пил і солі, тому може бути використана в будь-яких кліматичних умовах і застосовуватися для облицювання фасадів будинків, розташованих близько жвавих трас. Матеріал щодо просто наноситься на поверхню.

Силікатна штукатурка.
Матеріал виробляють з використанням калійного скла, якому він зобов’язаний відмінними експлуатаційними якостями. Це самий довговічний вид штукатурки, а фасад зможе прослужити до 30 років. Матеріал еластичний, тому тріщини при усадці не з’являться, він не сильно притягує пил, а той бруд, що все-таки прилипне, під час дощу легко змивається з поверхні фасаду. Звичайно ж, як і всі інші види штукатурок, матеріал стійкий до впливу вологи, температурних перепадів і сонячним променям.
Серед недоліків — висока ціна, обмежений вибір кольорів і необхідність дуже оперативно наносити штукатурку на стіни будинку, тому своїми зусиллями часто не обійтися — доведеться кликати бригаду фахівців, а це додаткові витрати. Крім того, під матеріал доведеться використовувати спеціальну ґрунтовку. Пінопласт як утеплювач не підходить. Зверніть увагу, всередині приміщення таку обробку наносити не можна — вона застосовується тільки для облаштування фасадів.

№2. ПРИРОДНИЙ І ШТУЧНИЙ КАМІНЬ.
Камінь не має конкурентів серед інших фасадних матеріалів за рівнем довговічності і надійності, та й за своїми декоративним якостям вважається одним з лідерів. Натуральний камінь — це дуже дороге задоволення, тому часто власники приватних будинків облицьовують їм лише частину фасаду, комбінуючи з іншими матеріалами, або використовують декоративний камінь. Останній має практично ідентичні натуральному каменю експлуатаційні якості, але коштує дешевше, та ще й важить менше, що важливо.
переваги:
— довговічність і практичність. Варто один раз витратитися на обробку каменем, і про ремонт фасаду будинку можна буде не згадувати десятиліттями;
— естетичний зовнішній вигляд. Використовуючи різні породи каменю, можна втілити в реальність будь-яку дизайнерську задумку, причому будинок завжди буде виглядати чудово;
— екологічність;
— стійкість до вологи, перепадів температур, сонячних променів;
стійкість до механічних впливів.
З недоліків можна відзначити тільки велику вагу натурального каменю і високу вартість. Навіть декоративний камінь, який набагато дешевше природного, обійдеться дорожче більшості інших фасадних матеріалів.
Для обробки фасадів підходять багато порід натурального каменю. Частіше за інших використовуються граніт, габро, кварцит, мармур, сланець, піщаник, вапняк, доломіт. Декоративний камінь може імітувати будь-які породи: ринок переповнений матеріалом різних кольорів і текстур. Монтується декоративний камінь на клейову основу або за типом вентильованого фасаду.

№3. ОБЛИЦЮВАЛЬНИЙ ЦЕГЛА.
У число найбільш популярних матеріалів для оздоблення фасаду завжди входив і входить цегла. Ясна річ, в цих цілях використовується не звичайний будівельний, а спеціальний декоративний цегла, який називають фасадним, облицювальною або лицьовим.
Залежно від складу і способу виробництва облицювальну цеглу ділиться на такі групи:
— клінкерна;
— керамічний;
— гіперпрессованний;
— силікатна.
У кожного з цих видів свої експлуатаційні якості, але об’єднує їх відмінний зовнішній вигляд, велика різноманітність відтінків, текстур (можуть бути глазурований, з мінеральною крихтою або матовою поверхнею) і форм (тобто цегла в формі паралелепіпеда, а є фасонний в фігурної формі). Крім того, всі цеглини мають відмінні показники стійкості до негативних факторів зовнішнього середовища.

№4. КЛІНКЕРНА ЦЕГЛА.
Досить дорогий клінкерну цеглу отримують з особливих пластичних сортів глини методом пресування і випалювання. У масу може додаватися натуральний барвник. За сукупністю експлуатаційних якостей це кращий варіант облицювальної цегли.
переваги:
— висока механічна міцність;
— довговічність;
— морозостійкість. Матеріал легко витримує до 300 циклів замерзання / відтавання без втрати основних властивостей;
— стійкість до прямих сонячних променів і високих температур;
— стійкість до агресивних речовин;
— низький коефіцієнт водопоглинання;
— екологічність;
— естетичність і великий вибір;
— особливий догляд і обслуговування не знадобляться — фасад досить просто мити.
Серед мінусів висока ціна, чималу вагу і складний монтаж. Альтернатива цьому матеріалу — клінкерна плитка, яка виготовляється практично за таким же принципом, може мати масу варіантів рельєфу і кольору, але при цьому володіє невеликою товщиною, а значить, меншою вагою.

№5. КЕРАМІЧНИЙ ЦЕГЛА.
Керамічна цегла, вироблений з глини шляхом її випалу, добре знайомий кожному з нас. Облицювальна його різновид вражає великою різноманітністю кольорів і текстур, але це не єдина перевага матеріалу.
переваги:
— довговічність;
— екологічність;
— непогані звуко- і теплоізоляційні характеристики;
— стійкість до перепадів температур, сонячних променів, вогню;
— відносна дешевизна.
недоліки:
— не завжди точна геометрія;
— в наявності можуть бути вкраплення вапняку, які, вбираючи вологу, будуть виділятися більш темним кольором;
— можливість осипання або руйнування, якщо були допущені помилки у виборі розчину, марки виробу або монтажі;
— високий рівень водопоглинання, який може досягати 10%, знижуючи морозостійкість вироби.

№6. ГІПЕРПРЕСОВАНА ЦЕГЛА.
Такий матеріал отримують при використанні цементу, черепашнику і деяких спеціальних добавок методом напівсухого пресування. Зовні він нагадує керамічну цеглу, але за багатьма параметрами випереджає його.
переваги:
— довговічність і міцність;
— хороша геометрія;
— морозостійкість;
— великий асортимент;
— простота в обробці.
Водопоглинання такого цегли на середньому рівні — близько 5-6%, а до явних недоліків матеріалу варто віднести високу теплопровідність, здатність з часом міняти колір і велику вагу, що позначається на транспортуванні.

№7. СИЛІКАТНИЙ ЦЕГЛА.
Лицьова силікатна цегла виготовляється з цементно-піщаної суміші методом автоклавування, можуть використовуватися спеціальні добавки. За рахунок простоти виробництва і дешевизни сировини силікатна цегла вважається одним з найдоступніших матеріалів серед інших видів цегли.
переваги:
— висока міцність;
— точна геометрія;
— екологічність;
— непогані звукоізоляційні якості;
— низька ціна.
недоліки:
— в порівнянні з іншими видами облицювальної цегли силікатна цегла має не найкращими декоративними якостями;
— велика вага;
— невисокі теплоізоляційні якості;
— високий рівень водопоглинання (більше 15%);
— низька морозостійкість.

№8. КЕРАМІЧНА ФАСАДНА ПЛИТКА.
Керамічна фасадна плитка — ще один популярний спосіб організувати фасад будинку. Широку популярність матеріал заслужив завдяки відмінним експлуатаційним і декоративним якостям. Від тієї плитки, що використовується всередині приміщення, фасадний аналог відрізняється меншою пористістю, за рахунок чого забезпечується менше водопоглинання.
переваги:
— довговічність;
— найширший асортимент. Знайти можна плитку будь-якого розміру, кольору і фактури, а також імітує камінь, цегла та інші матеріали;
— стійкість до негативних факторів зовнішнього середовища;
— вогнестійкість;
— відносно невелика вага.
Монтувати плитку можна як «мокрим» способом, так і облаштовуючи вентильований фасад.

№9. БЕТОННА ФАСАДНА ПЛИТКА.
Матеріал виготовляється на основі цементу, кварцового піску, наповнювача і присадок.
переваги:
— довговічність і вологостійкість;
— міцність і жорсткість;
— великий вибір;
— відносно невисока ціна.
недоліки:
— слабка стійкість до перепадів температур;
— велика плитка занадто важка для «мокрого» монтажу;
— на ринку багато неякісної продукції з неточною геометрією.

№10. ДЕКОРАТИВНИЙ САЙДИНГ.
Сайдинг — один з найбільш недорогих, простих в обігу і сучасних матеріалів для фасаду будинку. Володіє прекрасними декоративними якостями, продається в широкому асортименті, може похвалитися пристойною довговічністю (до 50 років), відмінними звуко- і теплоізоляційними властивостями. Сайдингом можна облицювати будь-яку поверхню і навіть облагородити давно побудований будинок.
Основні види декоративного сайдингу:
= Вініловий;
= Дерев’яний;
= Металевий;
= Цементний.

Вініловий сайдинг.
Виготовляється з полівінілхлориду, може імітувати камінь, цегла, дерево і інші природні матеріали. Вініловий сайдинг — один з найпопулярніших матеріалів для облицювання фасадів, використовується у вітчизняному приватному будівництві найчастіше.
переваги:
— тривалий термін служби;
— стійкість до перепадів температур, вогню, сонячних променів, корозії;
— низька вага;
— широкий асортимент;
— простота монтажу і експлуатації.
Часто до переваг відносять і стійкість до механічних пошкоджень, але сильний удар здатний порушити цілісність матеріалу. Серед недоліків великий коефіцієнт лінійного розширення, що необхідно враховувати при монтажі, низькі теплоізоляційні якості і складність заміни пошкодженого елемента в разі ремонту.
Окремо варто виділити цокольний сайдинг. Він повністю ідентичний вінілового, але відрізняється збільшеною товщиною: 3,5 мм проти 0,7-1,2 для звичайного ПВХ — сайдингу. За рахунок цього підвищується стійкість до механічних пошкоджень, що робить матеріал одним з кращих по співвідношенню ціни і якості для облаштування цоколів приватних будинків.
Дерев’яний сайдинг.
Панелі дерев’яного сайдинга виробляються з обробленої антисептиками або висушеної деревини. Профіль — дерев’яний брус або дошка.
переваги:
— відмінний зовнішній вигляд;
— натуральність;
— простота монтажу;
— здатність витримувати низькі температури;
— хороші теплоізоляційні якості.
Мінусів у матеріалу досить: висока ціна, нетривалий термін служби, необхідність постійно обробляти матеріал захисними речовинами і здатність легко займатися, але краса вимагає жертв, тому дерев’яний сайдинг застосовується при облицюванні фасадів. Сьогодні також випускається сайдинг з деревинно-целюлозної суміші, який позбавлений деяких недоліків дерев’яного аналога, але все одно не блищить високою довговічністю.
Металевий сайдинг.
Виготовляється з алюмінію або сталі, які покриваються шаром грунтовки і полімерного покриття. Алюмінієвий сайдинг в приватному будівництві використовується нечасто через високу ціну. Для облицювання будинку краще підійдуть сталеві листи з цинковим захисним шаром і полімерним або порошковим покриттям.
переваги:
— міцність;
— довговічність (до 50 років);
— стійкість до перепадів температур;
— негорючість;
— стійкість до будь-яких погодних примх;
— висока естетичність;
— відносна простота монтажу.
Крім того, металевий сайдинг за рахунок захисних покриттів стійкий до корозії, але при пошкодженні такого покриття варто чекати появи іржі. Природно, говорити про тепло- і звукоізоляційні якості не доводиться.
Цементний сайдинг.
Матеріал отримують шляхом змішування і пресування волокон целюлози і цементу. Цементний сайдинг за своїми декоративним і експлуатаційними якостями може замінити камінь.
переваги:
— висока міцність;
— стійкість до опадів, сонячних променів, високих і низьких температур;
— вогнестійкість.
Серед мінусів велику вагу, складність монтажу, висока вартість і недостатньо широкий вибір кольорів і фактур.
№11. КЕРАМОГРАНІТ ДЛЯ ФАСАДУ.
Керамограніт, що отримується з глини, кварцового піску, польового шпату і води методом напівсухого пресування, — один з найміцніших матеріалів для оздоблення фасаду приватного будинку, а за експлуатаційними властивостями він практично не поступається каменю. Для облицювання приватного будинку підійде керамогранітна плитка товщиною не менше 12 мм, а краще 14-16 мм.
переваги:
— довговічність і міцність, стійкість до стирання і механічних пошкоджень;
— абсолютна вологостійкість. Керамограніт не вбирає вологу, має високу морозостійкість;
— стійкість до екстремальних температур і перепадів температур;
збереження оригінального зовнішнього вигляду протягом усього терміну експлуатації;
— велика різноманітність, наявність безлічі відтінків і фактур, можливість імітації каменя, деревини та інших благородних матеріалів.
Випускається матовий, лощену (з восковим блиском), глазурований, полірований, напівполірований, структурований і мозаїчний керамограніт, так що вибрати буде з чого.
недоліки:
— велика вага;
— висока вартість;
— специфічний монтаж.
За рахунок ваги і низької гігроскопічності використовувати цементний розчин для монтажу керамогранитной плитки не вийде — знадобиться або спеціальний клей, або металевий каркас.

№12. СЕНДВІЧ ПАНЕЛІ .
Сендвіч-панелі являють собою багатошаровий матеріал, що складається з двох шарів жорсткого матеріалу (зазвичай це метал) і шару утеплювача між ними. Весь цей «бутерброд» з’єднується методом гарячого пресування, поверхня панелей може гладкою, рельєфною або декоративною.
переваги:
— домадолговечность;
— відмінний зовнішній вигляд;
— невелика вага;
— стійкість до вологи і вогню;
— хороші звукоізоляційні властивості;
— висока ремонтопридатність фасаду з сендвіч-панелей;
— висока швидкість монтажу.
З мінусів висока ціна.

№13. ФАСАДНІ КАСЕТИ.
Металеві фасадні касети сьогодні широко застосовуються для облицювання фасадів адміністративних будівель, але з недавніх пір використовуються ще і в приватному будівництві. Матеріал легко дізнатися по характерному зовнішньому вигляду: це квадратні або прямокутні елементи, виконані з металу (сталь, алюміній, рідше мідь) з полімерним покриттям.
переваги:
— висока надійність і довговічність;
— естетичність;
— великий вибір типорозмірів і квітів;
— стійкість до негативних факторів навколишнього середовища і вогню.
Металлокассети можуть використовуватися для облицювання старих і тільки зведених будівель, монтуються на каркас. Єдиний мінус — висока ціна.

№14. НОВІ І НЕРОЗПОВСЮДЖЕНІ МАТЕРІАЛИ.
Крім тих матеріалів, які стали вже традиційними в сфері облицювання фасадів, є і більш інноваційні та в чомусь навіть більш прогресивні.
Найцікавіші з них:
— бетонний сайдинг. Виготовляється з цементу, піску і барвників. Матеріал має прекрасний зовнішній вигляд і приємну шорстку поверхню, він довговічний, але досить важкий, тому потребують посилення фундаменту;
— клінкерні термопанелі. Вони складаються зі звичайної клінкерної плитки і наплавленого шару пінополістиролу, а це відмінний утеплювач. При зовнішній привабливості така обробка стає додатковим утеплювачем. Недолік — висока ціна;
— скляні панелі — популярний варіант для торгових центрів і адміністративних будівель. Для облаштування приватного будинку підійде лише в тому випадку, якщо ви любите сміливі рішення.
Вибору оздоблювального матеріалу для фасаду повинен передувати багатофакторний аналіз, що включає кліматичні особливості регіону, тип будинку, особливості стилю ділянки, власні переваги, матеріал стін, власні вимоги і переваги.

Чекаємо Вас у нас в офісі — одягнемо Ваш будинок разом!

korovai